Informacje praktyczne:

• zajęcia są prowadzone wyłącznie z grupami wcześniej umówionymi
• maksymalna liczba uczniów w grupie – 25
• w zajęciach uczestniczy 1 klasa/grupa przedszkolna
• grupa spóźniona ponad 15 min. może nie móc skorzystać z lekcji nie ma też możliwości rozpoczynania zajęć przed umówioną godziną
• w przypadku rezygnacji prosimy o uprzednie o tym poinformowanie
• prowadzimy również zajęcia dla grup ze specjalnymi potrzebami. W celu ustalenia tematyki prosimy o kontakt z Działem Edukacji
• udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby muzeum.

Program Dzieci w muzeum skierowany jest do najmłodszych odbiorców naszej oferty. Lekcjom towarzyszą ćwiczenia dostosowane do umiejętności poszczególnych grup wiekowych i nastawione są na nauczanie zintegrowane: przykładowo sztukę poznajemy grając w teatrze, a muzyka i instrumenty pozwalają nam poznać zwyczaje ptaków.

Realizując lekcje muzealne dla młodzieży staramy się, aby poważne zagadnienia naukowe związane z przyrodą, sztuką czy etnografią przekazane były w przystępny sposób. Pod pretekstem np. zabaw w poszukiwanie śląskich demonów, odkrywamy prawdy kierujące ludzkim życiem aktualne zarówno dziś, jak i w czasach naszych przodków. Sztuka uczy rozumienia otaczającego nas świata wizualnego (a przy okazji przygotowuje do testów maturalnych z opisu obrazu). A dzięki wystawie przyrodniczej poznajemy faunę i florę Górnego Śląska, przypominającą nam o baczniejszym zwracaniu uwagi na otaczający nas świat.

Prowadzimy również zajęcia dla grup ze specjalnymi potrzebami. W celu ustalenia tematyki prosimy o kontakt z Działem Edukacji.

Kontakt

W celu uzgodnienia tematyki lekcji i dostosowania jej do potrzeb danej grupy prosimy o wcześniejszy kontakt z Działem Edukacji:
 32 281 82 94 w.127

Oferta edukacyjna

Przyroda

Etnografia

Sztuka

Przyroda

Etnografia

Sztuka

Przyroda

Etnografia

Sztuka

Przyroda

Etnografia

Sztuka

Przyroda

Etnografia

Sztuka

Śląskie

Muzeum Górnośląskie

jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.