Obrazek do wystawy „Od dinozaurów do człowieka. Historia życia na Ziemi”
19:30

„Od dinozaurów do człowieka. Historia życia na Ziemi”

Wystawa „Od dinozaurów do człowieka. Historia życia na Ziemi” ma za zadanie pokazanie ewolucji ssaków na tle środowisk przyrodniczych kolejnych epok od karbonu do czwartorzędu. Jej założenia oparte są na najnowszych „trendach” w paleontologii, zakładających, że historia naszej linii rozwojowej zaczyna się nie wraz z „prawdziwymi ssakami”, ale od form, które wyraźnie oddzieliły się od linii gadów w karbonie i…

Śląskie

Muzeum Górnośląskie

jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.