Ludzie i bestie z kafli rodem

Fantastyczne stwory – jak je znaleźć?│ lekcja muzealna

Co tak naprawdę możemy znaleźć na naszych kaflach? Czy pojawiają się tam jakieś dziwne stworzenia? Na zajęciach dowiemy się czegoś więcej na ich temat. A w jakie stworzenia wierzyli ludzie w zamierzchłej przeszłości? Okazuje się, że w niektóre z nich nadal niektórzy wierzą. Czy mowa tu tylko o smokach, jednorożcach i syrenach? Czy znajdziemy też w tym gronie inne ciekawe stwory? O nich i o wielu innych dowiecie się, jeśli zdecydujecie się odwiedzić naszą wystawę!

Lekcja dostępna jest w czterech wariantach dostosowanych poziomem do wieku i kompetencji grup odbiorców: klasy 1–3, klasy 4–6, klasy 7–8 oraz szkoły ponadpodstawowe.

 

Poszukiwacze zaginionego jednorożca│ lekcja muzealna

Zajęcia w formie podchodów pod dachem muzeum. W czasie zajęć uczestnicy wcielą się w detektywów, którzy będą mieli za zadanie rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia ważnego artefaktu. Będą musieli wykazać się sprytem i logicznym myśleniem, żeby odnaleźć ukryte na kaflach i całej wystawie tropy i wskazówki prowadzące do rozwiązania zagadki. Na uczestników mogą czyhać też pułapki i fałszywe tropy, więc żeby dowiedzieć się, co się tak naprawdę wydarzyło, będą musieli włożyć w to wszystkie swoje siły!

Lekcja dostępna jest w dwóch wariantach dostosowanych poziomem do wieku i kompetencji grup odbiorców: klasy 3–6 oraz 7–8.