Radosnych Świąt i… zapraszamy w Poniedziałek Wielkanocny!

Zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy Dyrektor Muzeum Górnośląskiego wraz z zespołem.

Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym Muzeum jest nieczynne w dniach: 31 marca i 1 kwietnia 2018.

Zapraszamy natomiast do spędzenia drugiego dnia Świąt Wielkanocnych w Muzeum Górnośląskim. Tego dnia, w poniedziałek, 2 kwietnia, wystawy będą czynne w godz. 11.00-17.00.

Warto zaplanować wizytę w Muzeum Górnośląskim w drugi dzień świąt, bo czekają dwa wyjątkowe wydarzenia:
w godz. 14.00–15.00 – Kulanie jajec i inne zabawy wielkanocne, prowadzą: Magdalena Pospieszałowska i Anna Rak (festiwal ,,Ślōnski szwōng”)
w godz. 15.00–16.00 – Koncert świąteczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Siemianowice” (festiwal ,,Ślōnski szwōng”)

Oglądać też można cztery wystawy czasowe:
„Górnośląskie kroszonki” (festiwal ,,Ślōnski szwōng”)
„Pasja – rozważania wielkopostne” (festiwal ,,Ślōnski szwōng”)
„W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia”
oraz edukacyjną wystawę interaktywną „Witamy w nanoświecie”

Tego dnia wstęp na trzy wystawy stałe jest bezpłatny! Natomiast bilet zakupiony na koncert świąteczny uprawnia do zwiedzania wystaw czasowych, a bilety zakupione na wystawy czasowe uprawniają do uczestnictwa w koncercie!

więcej o festiwalu „Ślōnski szwōng”