Zakochaj się w Muzeum od pierwszego wejrzenia

Już 14 lutego niespodzianka dla odwiedzających Muzeum Górnośląskie w duecie. Zwiedźcie wspólnie wystawę, a kupując ściereczkę do okularów/smartfona, drugą dla bliskiej Ci osoby kupisz za połowę ceny!

Co warto razem zobaczyć w Muzeum Górnośląskim?

Wspólne zachody słońca i romantyczne dzieła sztuki w Galerii Malarstwa Polskiego

Pogoda nie sprzyja spacerom, a w okolicy nie ma urzekających miejsc? Wenecja, Hiszpania, Alpy czy jeziora już teraz są w jednym miejscu! Usiądźcie w wygodnym fotelu i wspólnie rozkoszujcie się subtelnymi, zapierającymi dech w piersi pejzażami, intrygującymi portretami czy też drapieżną awangardą (tej z kolei najwięcej znajdziecie na wystawie „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia”). Jeśli cenicie sztukę z najwyższej półki, liczycie na wysokie walory estetyczne i wspólne przeżycia, Galeria Malarstwa Polskiego to miejsce dla Was!

Blisko natury

Fascynują Was tajemnice zwierząt? Chcielibyście zobaczyć dzikich mieszkańców lasów, pól i mokradeł? Borsuki, lisy, dziki, chomiki, kuny i rzadkie ptaki  to wszystko czeka na Was na wystawie stałej „Przyroda Górnego Śląska”. Chomiki na Śląsku? I owszem! Ta wystawa jeszcze nieraz Was zadziwi.

Spektakularne kadry z życia zwierząt, a także prawdziwe piękno natury znajdziecie na wystawie „Fotografia dzikiej przyrody 2002-2016 / Wildlife Photographer of the Year”.

#zieleń #przyroda #natura #las #zwierzęta #dzik #żubr #lis #borsuk #chomik

Poszukiwacze historii

Kochacie Indianę Jonesa? Chcecie poczuć się jak słynny archeolog? Na wystawie „Archeologiczne odkrywanie Górnego Śląska. Profesor Jerzy Szydłowski – sylwetka Mistrza” prezentujemy cenne znaleziska, w tym najstarszy instrument dęty w Europie – fletnię pana, należącą do pradawnego szamana, żyjącego na Śląsku 2500 lat temu. W części edukacyjnej możecie wspólnie przeprowadzić własne wykopaliska archeologiczne, zrobić gliniane naczynia i rozpoznać dokonane już odkrycia. Szukacie wrażeń? Zapraszamy!

#archeologia #IndianaJones #wykopaliska #szaman #prahistoria

Napijcie się gorącej czekolady, kawy lub herbaty w magicznym kąciku „W fotelu”.