Najnowszy „Rocznik Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Historia” już w sprzedaży

Roczniki są jak kontynuatorzy rodu – zapewniają ciągłość idei. 15 lutego do rocznikowej rodziny z serii historycznej dołączył jedenasty członek. Na wydawnictwo składa się 13 interesujących tekstów poruszających różnorodną tematykę z zakresu szeroko pojętej historii (ale i niestroniących od zjawisk kulturowych czy socjologicznych), podzielonych na 3 części: „Studia i artykuły”, „Źródła i materiały”, „Recenzje i omówienia”, wieńczy je zaś szczegółowe kalendarium wydarzeń organizowanych przez Dział Historii MGB w 2016 roku. Elegancki i przejrzysty projekt spełniający standardy publikacji o charakterze naukowym sprawia, że przyjemność czytania jest jeszcze większa. Bo nie samym tekstem żyje czytelnik.