Podcast historyczny „Kamienie na macewach. Rzecz o żydowskich nekropoliach w Bytomiu”

Cmentarze z jednej strony stanowią i będą widocznym śladem po tych, którzy odeszli, z drugiej zaś opowiadają historię społeczności przez pryzmat imion i nazwisk wyrytych na macewach. Mają one w judaizmie status miejsc świętych, nienaruszalnych, w których najważniejsze jest to, co skrywa w sobie ziemia. Otaczane są czcią.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania siedemnastego nagrania z serii podcastów historycznych pt. „Kamienie na macewach. Rzecz o żydowskich nekropoliach w Bytomiu”.

Projekt realizowany przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie, we współpracy ze Stiftung Haus Oberschlesien, Kulturreferat für Oberschlesien, Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen.