🎨 Scenariusz lekcji poświęconej krajobrazom wraz z ćwiczeniami i materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauczaniu zdalnym języka polskiego i sztuki

Zwykło się mówić, że krajobraz w malarstwie to widok natury lub otoczenia miejskiego. Ale czy ta charakterystyka jest pełna i adekwatna w stosunku do obrazów pejzażowych minionych epok? To, jak zmieniało się spojrzenie na krajobraz od początku XIX do połowy XX wieku, przedstawi lekcja muzealna „Pejzaż w malarstwie polskim”. Do scenariusza dołączono ciekawe filmy i ćwiczenia, a także zabawy dostępne online. Niebawem opublikujemy kolejne scenariusze wykorzystujące ścieżki zwiedzania wystaw stałych Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu powstałe w ramach programu „Muzeum pod lupą”.
SCENARIUSZ LEKCJI DO POBRANIA:

SCENARIUSZ LEKCJI

OBRAZY DO POBRANIA: