Otwieramy Muzeum! Zapraszamy od 2 lutego!

Od 1 lutego zostają otwarte muzea i galerie sztuki – to najnowsze decyzje rządu. Ponieważ pierwszy dzień lutego wypada w poniedziałek (zawsze tego dnia nasze Muzeum jest zamknięte) zapraszamy od wtorku 2 lutego!

Mamy też kolejną dobrą wiadomość. Na prośbę miłośników wystawy „Pod betlejemską gwiazdą…”, „przedłużamy” 😉 okres świąteczny do 14 lutego. Do tego dnia będzie można nacieszyć się bożonarodzeniową wystawą, na której znalazły się śląskie i krakowskie szopki.

więcej informacji o wystawie „Pod betlejemską gwiazdą. Betlejki i szopki krakowskie”

Na zwiedzających czeka także nowa wystawa archeologiczna, na której znalazły się NAJcenniejsze przedmioty z naszej muzealnej archeologicznej kolekcji oraz ekspozycja obrazów Stanisława Szukalskiego i jego uczniów.

więcej informacji o wystawie „Najcenniejsze. Wystawa archeologiczna z okazji jubileuszu 110-lecia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”

więcej informacji o wystawie „Stanisław Szukalski i Szczep Szukalszczyków herbu »Rogate Serce«”

W muzealnym Zameczku eksponujemy wystawę plakatów przygotowaną z okazji 110. rocznicy utworzenia naszej placówki oraz ekspozycję „Pomiędzy magią a religią”, która obrazuje popularne zabobony i przesądy.

więcej informacji o wystawie „Historia plakatem pisana. W 110-lecie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”

więcej informacji o wystawie „Pomiędzy magią a religią”

Polecamy także stałe wystawy: Galerię Malarstwa Polskiego, etnograficzną „Z życia ludu śląskiego XIX–XX wieku” oraz przyrodniczą „Przyroda Górnego Śląska”.

więcej informacji o wystawie „Galeria Malarstwa Polskiego”

więcej informacji o wystawie „Z życia ludu śląskiego XIX–XX wieku”

więcej informacji o wystawie „Przyroda Górnego Śląska”