Za nami wernisaż wystawy „Miejsce artystki. Efekt Matyldy w sztuce”

Wczoraj mieliśmy zaszczyt spotkać się z Państwem na wernisażu otwierającym wyjątkową i niezwykle ważną, w naszym przekonaniu, wystawę! Dzisiaj możemy z radością oznajmić, że ekspozycja „Miejsce artystki. Efekt Matyldy w sztuce” jest już dostępna dla zwiedzających! Wystawa poświęcona została zagadnieniu obecności (czy może: nieobecności) kobiet w oficjalnym obiegu sztuki, podejmuje próbę ukazania drogi do ich artystycznej emancypacji, prezentując dzieła takich autorek artystek, jak: Katarzyna Kobro, Irena Weiss, Maria Pinińska-Bereś, Hanna Rudzka-Cybis czy Michalina Krzyżanowska. To niepowtarzalna okazja przyjrzenia się sztuce kobiet, na których twórczość Muzeum Górnośląskie w Bytomiu pragnie zwrócić szczególną uwagę jako na niezależne drogi twórcze.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze Muzeum, serdecznie dziękujemy za obecność. Tych z Państwa, którym nie udało się dotrzeć na wernisaż, zapraszamy na wystawę „Miejsce artystki. Efekt Matyldy w sztuce”, trwającej do 1 marca, oraz na oprowadzania kuratorskie.

otwarcie wystawy: 5 grudnia 2019 (czwartek), godz. 17.00
czas trwania: 5 grudnia 2019 – 1 marca 2020
miejsce: pl. J. III Sobieskiego 2
kuratorka: Urszula Mikoś

UWAGA! Niektóre treści wystawy przeznaczone są dla widzów dorosłych. Na jej terenie dzieci powinny przebywać pod opieką pełnoletnich opiekunów.

Wystawa „Miejsce artystki. Efekt Matyldy w sztuce” zorganizowana została przy wsparciu gminy Bytom.