Aukcja obrazów i palet malarskich z wystawy „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”

Przed nami wyjątkowe wydarzenie! Aukcja, na której zostaną zaprezentowane obiekty związane z wystawą „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”, goszczącą w Muzeum Górnośląskim od 13 maja do 1 lipca 2018 roku.

Na licytujących czekają dwa obrazy autorstwa Mariusza Maksela, jednego ze 125 malarzy, pracujących przy doskonale wszystkim znanym i nominowanym do Oscarów filmie animowanym „Twój Vincent”, wyreżyserowanym przez pochodzącą z Bytomia Dorotę Kobielę.

Obok dwóch obrazów olejnych, malowanych w trakcie wystawy taką samą techniką, jaką tworzono dzieła malarskie na potrzeby tego najbardziej kasowego w historii polskiej kinematografii filmu, przedmiotem licytacji będą również niezwykłe malarskie i niepowtarzalne w swojej urodzie palety, których użyto przy powstawaniu obrazów.

Wierzymy, że ta niecodzienna okazja spotkania się w przestrzeni Galerii Malarstwa Polskiego, będzie wydarzeniem niezwykłym, a dla tych, którym dopisze szczęście, stanie się szansą zakupu wyjątkowego prezentu na nadchodzące święta lub wzbogacenia swoich kolekcji.

Środki uzyskane ze sprzedaży tak wyjątkowych dzieł i pamiątek z wystawy będą w całości przeznaczone na potrzeby Muzeum Górnośląskiego.

Aukcję poprowadzi Mirosław Neinert, dyrektor Teatru Korez w Katowicach.

Na przedaukcyjną prezentację obiektów zapraszamy:
2 grudnia (niedziela), w godz. 12.00–18.00,
9 grudnia (niedziela), w godz. 12.00–18.00
oraz w dniu aukcji, 15 grudnia (sobota), od godz. 14.00.

ceny wywoławcze:
palety: 100,00 zł / sztuka
obraz „Gwiaździsta noc”: 700,00 zł
obraz „Kruki nad polem zboża”: 700,00 zł

data: 15 grudnia 2018 (sobota), godz. 16.00
rejestracja uczestników aukcji od godz. 15.00
miejsce: pl. J. III Sobieskiego 2 (przestrzeń wystawy „Galeria Malarstwa Polskiego”)
prowadzi: Mirosław Neinert

Regulamin aukcji

Zalacznik_nr_1

Zalacznik_nr_2

więcej o wystawie czasowej „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”