🌷 KWIECIEŃ – warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Warsztaty kreatywne w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu
kwiecień 2024
Na warsztaty obowiązują zapisy w Dziale Edukacji: 32 281 82 94, w. 127

WARSZTATY DLA DZIECI (6–12 LAT)

6 kwietnia 2024 (sobota), godz. 12.30
Kamuflaż na dinozaura
prowadzą: Marek Ryś i Anna Rak
wstęp: 14 zł
Dzięki tym warsztatom nie tylko dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o dinozaurach i zobaczycie skamieniałe kości prehistorycznych istot, ale ponadto każdy będzie mógł zamienić się w niemal prawdziwego dinozaura i śmiało wkroczyć w świat sprzed milionów lat. Razem stworzymy specjalny kostium, który, chociaż skromny, zmieni nas w prehistoryczne jaszczury.

20 kwietnia 2024 (sobota), godz. 12.30
Jak zostać dworzaninem lub damą dworu?
prowadzi: Cecylia Jańczuk
wstęp: 14 zł
Zajęcia przeniosą nas na dwór legendarnego króla Artura. Dowiecie się, jakie panowały tam obyczaje, jakie wartości motywowały życie dworskie, czym się tam zajmowano, a nawet – na jakie rozrywki można było liczyć. Podczas zajęć uczestnicy nie tylko poznają teorię, ale również będą mieli okazję wziąć udział w jednej z przygód rycerzy Okrągłego Stołu, a w jaki sposób – dowiedzą się już na zajęciach.

27 kwietnia 2024 (sobota), godz. 12.30
Miodem pachnące – warsztaty robienia świec woskowych
prowadzi: Marek Kulawik – „Moje pszczoły”
wstęp: 35 zł (obowiązuje przedsprzedaż biletów)
To warsztaty rodzinne, na których poznacie tajniki tworzenia ekologicznych świec z wosku i krok po kroku wykonacie je samodzielnie. Podczas prac będzie można ponadto dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z pszczołami i zawodem pszczelarza, a stworzone własnoręcznie arcydzieła świetnie nadadzą się na prezent dla kogoś bliskiego.

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

8, 15, 22 i 29 kwietnia (poniedziałek), godz. 17.00–19.00
Spotkanie amatorskiego Zespołu Tańca Dawnego
prowadzi: Cecylia Jańczuk
wstęp: obowiązuje opłata miesięczna Zespół Tańca Dawnego to skrzyżowanie klubu sportowego, koła historycznego i szkoły tańca. Staramy się zrekonstruować tańce istniejące na terenie Europy od końca średniowiecza aż do XIX wieku, których opisy zachowały się do naszych czasów. Wspólnymi siłami ożywiamy tańce dawne poprzez badania i treningi. W ramach działalności nie tylko uczymy się tańca, ale też odkrywamy całą otoczkę kulturową z tym związaną.

13 kwietnia 2024 (sobota), godz. 12.30
Etnotorby – warsztaty zdobienia metodą filcowania
prowadzi: Magdalena Pospieszałowska
wstęp: 35 zł (obowiązuje przedsprzedaż biletów)
Podczas warsztatów poznacie technikę filcowania na sucho. Filcowanie to nie tylko doskonały sposób na pobudzanie czy rozwijanie własnej kreatywności i zdolności manualnych, ale także świetna metoda na odprężenie się i odpoczynek od natłoku codziennych zajęć. Za inspiracje posłużą wzory ze strojów rozbarskich, a własnoręcznie wykonana torba będzie niewątpliwie dodatkiem, który zagwarantuje dumę i zachwyt otoczenia.

Archeologia

Dział Archeologii posiada najbogatszy, liczący ponad 350 tys. obiektów, zbiór zabytków archeologicznych mówiących o przeszłości ziemi śląskiej w granicach obszarowych Górnego Śląska i Zagłębia. Wśród zabytków pochodzących ze wszystkich okresów pradziejowych od paleolitu do późnego średniowiecza najwięcej jest obiektów z epoki brązu i okresu halsztackiego.

Learn more