Kosmos

Co ma wspólnego kosmos z obrazami? Jak namalować świecącą gwiazdę i odbijającą światło planetę? Podczas zajęć poznamy wiele ciekawostek związanych z naszą najbliższą kosmiczną okolicą i wspólnie stworzymy wielkoformatowy kosmos.

Continue reading

Jak stać się artystą?

Zajęcia realizowane w Galerii Malarstwa Polskiego w formie zabawy przybliżają dzieciom podstawowe zagadnienia związane ze sztuką i nauczą opowiadać o obrazach. Podczas zajęć uczniowie zagrają w przedstawieniu muzycznym i stworzą miniaturowe obrazki za pomocą pasteli olejnych.  

Continue reading

Warsztaty malowania piaskiem

To zajęcia, w przypadku których wiek i zdolności manualne uczestników nie mają znaczenia. Malowanie piaskiem na podświetlanym stole przy dźwiękach muzyki sprawia przyjemność zarówno młodym uczestnikom zajęć, jak i dorosłym. Tym bardziej, że pracę poszczególnych osób na bieżąco podglądać możemy na dużym ekranie. Prace tworzone są w półmroku przy dźwiękach

Continue reading

Emocje zamknięte w obrazie

Każdy z nas odbiera świat za pomocą zmysłów, a nasz odbiór jest bardzo subiektywny. Podczas zajęć wspólnie odczytamy informacje zakodowane w obrazach, poznamy język malarski i różnorodne możliwości w nim się kryjące oraz stworzymy prace plastyczne zawierające w kolorze i kresce maksymalną ilość emocji.  

Continue reading

Drapieżnik – kto to taki?

Czy zwierzęta mówią nam coś o sobie? Okazuje się, że tak! Wystarczy tylko dobrze przyjrzeć się ich budowie ciała, zwrócić uwagę na dźwięki, które wydają. Podczas zajęć poznamy ptaki śląskich mokradeł, wytropimy w co matka natura wyposażyła drapieżniki i spróbujemy naśladować odgłosy ptaków grając na niecodziennych instrumentach.

Continue reading
Mozaika

Mozaika

Jak z odłamków kolorowych płytek zrobić arcydzieło? Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów artystycznych, na których poznamy technikę mozaiki. Na małych deseczkach ułożymy szklane wzory, które po przyklejeniu i zafugowaniu zmienią się w obrazek. Tak wykonaną mozaikę możemy następnie wykorzystać do dekoracji mieszkania lub zainspirować się i wykonać w tej

Continue reading

Etnodizajn – w kwiaty malowane

Czym jest etnodizajn i do czego służy? Dowiedzą się tego uczestnicy warsztatów artystycznych, w czasie których będziemy projektować przedmioty z wykorzystaniem motywów ludowych. Przeszłość może być dla nas fantastyczną inspiracją.

Continue reading