Dzień Kobiet w Muzeum Górnośląskim

Dzień KobietWarsztaty drukowania na materiale, spotkanie o rycerzu i zalotniku Konradzie VII Białym oraz niespodzianka – kwiaty dla pięciu tuzinów pań, które odwiedzą wystawę Rekonstrukcje przeszłości. Ślązacy pod Grunwaldem – to nasze propozycje na nadchodzący Dzień Kobiet.

Wszystko dla kobiet – druk na materiale (4 i 5 marca, godz. 12.30, Centrum Edukacji, 10 zł, zapisy: 32 281-82-94 w. 127)

W czasie rodzinnych warsztatów rękodzielniczych dla dużych i małych kobietek (a także zainteresowanych drukowaniem na tkaninach chłopców i mężczyzn) będzie można zapoznać się z techniką druku powtarzalnego. Uczestnicy wykonają samodzielnie pieczątki ze specjalistycznej gumy stemplarskiej, a następnie odbiją na materiałach wzory przy użyciu farby do tkanin. Wykonane w czasie zajęć pieczątki i tkaniny będzie można zabrać do domu i wykorzystywać na wiele sposobów.

Konrad VII Biały – rycerz i zalotnik (8 marca 2017, godz. 17.00, Centrum Edukacji, wstęp wolny) – spotkanie towarzyszące wystawie Rekonstrukcje przeszłości. Ślązacy pod Grunwaldem, przybliżające dawne ideały męskości, zalotów i miłości.

Kwiat dla białogłowy! (8 marca, godz. 10.0018.00, ul. W. Korfantego 34) – dla pięciu tuzinów pań, które odwiedzą wystawę Rekonstrukcje przeszłości. Ślązacy pod Grunwaldem, przygotowaliśmy kwieciste upominki.