Zapisz się w historii! Przekaż pamiątki muzeum i daj się poznać przyszłym pokoleniom

Fotografia ze zbiorów Muzeum GórnośląskiegoII Światowy Zjazd Bytomian, który odbędzie się 9–11 września br., to dobra okazja, by zaapelować do bytomian, bez względu na to, skąd pochodzą, by wsparli Muzeum Górnośląskie pamiątkami dotyczącymi ich losów.

Czy są to osoby mieszkające w Bytomiu od pokoleń, czy są przybyszami do miasta po 1945 roku, czy też powracają do niego po latach, wszyscy oni niosą w sobie pamięć o mieście i jego historii.

Dlatego w trakcie konferencji Bytom – nasza tożsamość. Ludzie, kultura, środowisko, której obrady toczyć się będą 9 września w Muzeum Górnośląskim, w hallu muzeum czekać będą pracownicy instytucji gotowi przyjąć dary Bytomian dla muzeum. Tylko w ten sposób będziemy mogli lepiej utrwalić losy miasta oraz jego mieszkańców i opowiedzieć o nich kolejnym pokoleniom.

Czekamy na dokumenty, zdjęcia i przedmioty. Jeśli są ważne dla pamięci jednostki, z pewnością będą też ważne dla pamięci innych mieszkańców Bytomia i Górnego Śląska. Gdy będą to zdjęcia i dokumenty, z którymi ich właściciele nie chcą się rozstać, zeskanujemy je, sfotografujemy i oddamy.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

Data przyjmowania pamiątek: 9 września 2016 (piątek), godz. 9.00-15.00
Miejsce: gmach przy ul. W. Korfantego 34, I piętro