Digitalizacja piśmiennictwa Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu – film w ramach projektu „Judaika”

Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach projektu „Judaika” jest nieco inne, zaskakujące oraz ujawniające kulisy tego, co nieustannie – w cieniu wszystkich widocznych działań edukacyjnych – dzieje się z niezwykłym księgozbiorem judaistycznym. Trafił on do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu w 2017 roku, a od 2018 – dzięki wsparciu MKiDN z programu „Kultura cyfrowa” – jest systematycznie konserwowany i digitalizowany.

Już teraz można swobodnie korzystać z ponad 300 woluminów dostępnych na stronach Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu oraz Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.

O tajemnicach procesu digitalizacji oraz pracy z tak niezwykłą materią, jaką jest XVIII-wieczna księga religijna w języku hebrajskim, opowie Grzegorz Bednarek – specjalista z zakresu digitalizacji oraz właściciel firmy GB Soft. Zapraszamy!