Muzealna gratka dla babci i dziadka!

Czy masz babcię, ome lub starkę i dziadka, ope lub starzika, zabierz ich już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia 2018 roku, do Muzeum Górnośląskiego! Przez cały dzień oferujemy bezpłatny wstęp dla babć i dziadków odwiedzających Muzeum z wnuczką lub wnukiem, dla których opłata według cennika. Pamiętajmy, że najcenniejsze, co możemy podarować w dniu święta babci i dziadka, to wspólnie spędzony czas!

Tego dnia Muzeum Górnośląskie jest czynne w godzinach 12.00-18.00, a wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny. Czeka też pięć wystaw czasowych„Radą i czynem. Luteranie w Bytomiu w XIX i XX wieku”, „Pod betlejemską gwiazdą – Boże Narodzenie bez granic”, „Fotografia dzikiej przyrody 2002-2016 / Wildlife Photographer of the Year”„Archeologiczne odkrywanie Górnego Śląska. Profesor Jerzy Szydłowski – sylwetka Mistrza”, „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia” oraz dwa oprowadzania z kuratorem: o godz. 12.30 spotkanie przy obrazach Jacka Malczewskiego „Zaloty”, „W ogrodzie” i szkicu do obrazu „Moje życie” i o godz. 15.00 poświęcone wystawie czasowej „Archeologiczne odkrywanie Górnego Śląska. Profesor Jerzy Szydłowski – sylwetka Mistrza”, a także o godz. 16.00 wykład Wojciecha Kawki „Warownie Golęszyców”, towarzyszący wystawie czasowej „Archeologiczne odkrywanie Górnego Śląska. Profesor Jerzy Szydłowski – sylwetka Mistrza”. Do zobaczenia, międzypokoleniowo!