Leszek Jodliński nominowany do Cegły z „Gazety” – Nagrody im. Janoscha

Miło nam poinformować, że Leszek Jodliński, Dyrektor Muzeum Górnośląskiego, został nominowany do Cegły z „Gazety” – Nagrody im. Janoscha. W uzasadnieniu nominacji czytamy: „Muzealnik niepokorny, dzięki któremu Muzeum Górnośląskie w Bytomiu (kieruje nim zaledwie nieco dłużej niż rok) przestało się kojarzyć z bezruchem i nudną ciszą”.

Spośród kandydatów zgłoszonych przez czytelników „Gazety Wyborczej” członkowie Kapituły wybrali sześcioro finalistów. Wśród nich są również: Grażyna Bułka – aktorka Teatru Śląskiego, Zbigniew Kadłubek – filolog, prof. Franciszek Kokot – nestor śląskich lekarzy, Alojzy Lysko – autor kilkutomowej opowieści w śląskiej godce i Kwartet Śląski – utytułowany zespół kameralny.

To już 12. edycja plebiscytu. Czytelnicy mogą głosować do 15 stycznia (mailowo lub za pomocą kuponów drukowanych w katowickiej „Wyborczej”). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 stycznia 2018 roku podczas gali wręczenia nagród w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.