Kalendarz „Bytom w przedwojennej fotografii”

Dla wszystkich miłośników historii Górnego Śląska nie lada gratką będzie kalendarz na rok 2018 wydany przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Za ilustracje posłużyły archiwalne, unikatowe fotografie przedstawiające przedwojenny Bytom. Znajdziemy tu takie miejsca jak obecny plac Sikorskiego, elektrociepłownię Szombierki, bytomski rynek, zamek Tiele-Wincklerów i wiele innych.

Dzięki miłośnikom przedwojennego Bytomia, pierwszy nakład kalendarza został wyczerpany i cieszy oczy już w 500 miejscach. Dla tych, którzy nie zdążyli go kupić, mamy dobre wieści – trwa dodruk kalendarza i będzie on ponownie dostępny w sprzedaży po 8 stycznia 2018 roku w cenie 12 zł. Nowa cena kalendarza wynika z mniejszego nakładu, bo na chętnych będzie czekać już tylko 200 egzemplarzy tego wyjątkowego wydawnictwa. Serdecznie zachęcamy do zakupu!