Międzynarodowy Dzień Archeologii za nami!

Pokazy, warsztaty i prelekcje w ramach Międzynarodowego Dnia Archeologii za nami! Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia w trakcie innych muzealnych wydarzeń!

Tematem tegorocznego wydarzenia była wczesnośredniowieczna Skandynawia. Podczas warsztatów można było spróbować swoich sił m.in. w wykopaliskach archeologicznych i wykonaniu modelu długiej łodzi wikińskiej. Nie zabrakło też okolicznościowej wystawy – tym razem fotograficznej pt. „Bogowie nordyccy”, udostępnionej przez Stowarzyszenie Utgard z Gliwic.

„Skandynawowie” z grupy rekonstrukcji zaprezentowali obozowisko, życie codzienne, przedmioty codziennego użytku, rękodzieło, a także poprowadzili warsztaty tematyczne – tkackie i zielarskie. Gościem specjalnym wydarzenia był dr hab. Jakub Morawiec z Instytutu Historii UŚ, znany badacz epoki wikingów, który w swojej prelekcji postarał się przybliżyć słuchaczom te niezwykle interesujące czasy.

fot. Klara Puzoń