Dasypogon diabolicus Szczepański nadciąga! Zapraszamy na konferencję Śląskiego Towarzystwa Entomologicznego

Kolejna konferencja Śląskiego Towarzystwa Entomologicznego odbędzie się w sobotę 25 lutego o godz. 10.00 w Sali Kolumnowej Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. W jej trakcie będzie można spotkać się z miłośnikami owadów, zaopatrzyć się w sprzęt entomologiczny oraz wysłuchać ciekawego referatu autorstwa Wojciecha Szczepańskiego pt. Dasypogon diabolicus Szczepański, 2023 – nowy gatunek łowika w Polsce (Diptera: Asilidae). Wszystkich miłośników tej grupy owadów serdecznie zapraszamy.

Wojciech Szczepański jest autorem niedawno opublikowanej pracy naukowej, w której opisuje ten gatunek. Typowy okaz Dasypogon diabolicus jest zdeponowany w naszym muzeum. Łowik dotychczas został stwierdzony na Ponidziu i w Górach Pieprzowych, ale występuje też w krajach ościennych.