W niedzielę 20 listopada wstęp na wystawę „Kościół Świętego Ducha oczami archeologa” w cenie biletu ulgowego!

Z okazji nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej strzelimy gola do naszej muzealnej bramki! W niedzielę 20 listopada do siatki wpadną tańsze bilety na dobiegającą końca wystawę „Kościół Świętego Ducha oczami archeologa”. Tego dnia tę ekspozycję będzie można zwiedzić w cenie biletu ulgowego, czyli za 3 złote! Jeśli jeszcze nie widzieliście wystawy, jest to świetna okazja, żeby ją zwiedzić! Ekspozycja będzie czynna do końca listopada.

To nie wszystko, tego dnia możecie strzelić 3 bramki, czyli muzealnego hat tricka! Najpierw można zwiedzić wystawę archeologiczną w cenie biletu ulgowego. Następnie o godz. 14.00 można wziąć udział w oprowadzaniu po śląsku po ekspozycji „Skarby śląskiej szafy” (tu bilety wedle cennika). Spragnionych artystycznych wrażeń zapraszamy z kolei na spotkanie przy obrazie, podczas którego będzie można wysłuchać opowieści o portrecie pędzla Jana Matejki „Wit Stwosz jako dziecko” (godz. 12.30 i 16.00).

Ponadto przypominamy, że w niedzielę wstęp na wystawę Galerii Malarstwa Polskiego i pozostałe stałe ekspozycje jest darmowy! Dobrze planując, można spędzić miłe niedzielne, rodzinne popołudnie pełne wiedzy i wrażeń. Zapraszamy!

Wystawa „Kościół Świętego Ducha oczami archeologa” została zorganizowana przy wsparciu gminy Bytom.