Bilet na wystawy czasowe za 90 groszy z okazji 90. rocznicy przenosin do obiektu, który dominuje nad placem Sobieskiego. Zapraszamy 23 października!

Bilet za 90 groszy to wyjątkowa propozycja naszego Muzeum, które świętuje 90. rocznicę przenosin do obiektu, który dominuje nad placem Sobieskiego.

24 października 1932 roku uroczyście otwarto w Bytomiu nowy gmach muzealny, zlokalizowany przy ówczesnym placu Moltkego, dziś plac Jana III Sobieskiego. Nie były to jednak wyłącznie proste „przenosiny” instytucji z budynku do budynku. Muzeum bytomskie, dotychczas miejskie, zyskiwało zarazem nowy status. Stało się muzeum regionalnym, co podkreślono nadaniem mu nowej nazwy – Górnośląskie Muzeum Krajowe (niem. Oberschlesisches Landesmuseum). 90 lat funkcjonowania w nowym budynku pragniemy świętować biletami za 90 groszy, które będą upoważniały do wstępu na wystawy czasowe (z wyjątkiem ekspozycji specjalnej „Skarby śląskiej szafy”). Na zwiedzanie z biletem 90-groszowym zapraszamy w niedzielę 23 października 2022 roku. Przypominamy, że w niedzielne popołudnia wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny.