Gala Finałowa XIII edycji konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie” już 21 października w NOSPR-ze!

Serdecznie zapraszamy na wielki finał 13. edycji konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie śląskie”, który odbędzie się w piątek 21 października w katowickim NOSPR-ze (plac Wojciecha Kilara 1) o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Podczas Gali Finałowej poznamy laureatów konkursu, których wyłoniło jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens. Autorom najlepszych fotoreportaży, filmów i fotokastów zostaną wręczone nagrody. Podczas gali zaprezentowane zostaną prace wszystkich finalistów tegorocznej edycji, a także zostanie otwarta wystawa nagrodzonych prac. Tradycyjnie wieczór umili koncert, tym razem w wykonaniu Karoliny Śleziak (wokal) & Bartosza Kalickiego (piano).

Przypominamy, że hasło przewodnie tegorocznej 13. edycji brzmiało „ŚLĄSKA MOC”. Prace można było zgłaszać od 1 lipca do 15 września. Nadesłano 163 prace konkursowe, w tym 128 fotoreportaży, 19 filmów i 16 fotokastów.

Do 20 października internauci mogą głosować na swoje ulubione prace konkursowe. Wystarczy wejść na stronę: http://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/?oceniaj, i kliknąć kciuk pod wybranym fotoreportażem, filmem czy fotokastem.

Do wygrania są niezwykle cenne i atrakcyjne NAGRODY:

• Drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON – model SC-P700
• 10 zabiegów w komorze hiperbarycznej w Specjalistycznej Klinice Medycyny Hiperbarycznej Baromedical w Katowicach
• Nagrody rzeczowe (sprzęt fotograficzny) o łącznej wartości 2000 PLN
• Statyw z głowicą firmy Manfrotto ufundowany przez firmę Foto7 z Gliwic
• Fujifilm drukarka INSTAX LINK WIDE 2×10 wkład ufundowany przez firmę Fotoplus
• Fujifilm aparat INSTAX MINI EVO 2×10 wkład ufundowany przez firmę Fotoplus
• Fujifilm aparat INSTAX MINI 11 ICE WHITE + wkład 2×10 ufundowany przez firmę Fotoplus
• Weekendowe pobyty dla laureata i osoby towarzyszącej w jednej z leśniczówek ufundowane przez Regionalna Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach
• Nagroda finansowa w kwocie 500 PLN od firmy Demex/Szyb Maciej w Zabrzu
• Vouchery na wydruk fotoksiążki w dowolnym rozmiarze w Empik.com
• Vouchery na wydruki w Laboratorium Fotograficznym Fotosilesia
• Nagrody rzeczowe: biżuteria ze srebra i węgla od firmy Brokat
• Podziemny Spływu Sztolnią w Kopalni Guido w Zabrzu – najdłuższy spływ pod ziemią w Polsce
• Roczne prenumeraty magazynu fotograficznego Digital Camera Polska.
Najlepsze fotoreportaże zostaną zaprezentowane w formie wystawy, którą przygotują firmy: Laboratorium Fotosilesia i MgM z Katowic.
Podczas koncertu na Gali Finałowej w NOSPR-ze wystąpią:

BARTOSZ KALICKI – pianista, kompozytor, producent, nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej, absolwent Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego w Katowicach, laureat wielu konkursów, takich jak: Novum Jazz, Azoty Tarnów Jazz Contest, Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Transatlantyk Instant Composition Contest, Kurzweil PC4 Video Contest czy 6th International Jazz Composition Contest Katowice. W roku 2021 miała miejsce premiera albumu „Bartosz Kalicki & Silesian Chamber Players – Jazzowe Stany Moniuszki” zawierającego autorskie opracowania dzieł Stanisława Moniuszki na fortepian, głos i orkiestrę. Bartosz Kalicki znalazł się w gronie laureatów plebiscytu czytelników i słuchaczy JazzPress oraz RadioJazz.FM w kategorii Polski Jazzowy Muzyk Roku 2021. W roku 2022 miała miejsce premiera albumu Karoliny Śleziak „Ciepło”, którego producentem był Bartosz Kalicki.

KAROLINA ŚLEZIAK – wokalistka, autorka tekstów, pianistka, kompozytorka. W 2013 roku zadebiutowała autorskim albumem „Tesna”. Piosenka z tej płyty została doceniona i znalazła miejsce w wydawnictwie MTJ na składance „Muzyka czterech stron świata” obok wybitnych polskich wykonawców muzyki. Artystka koncertowała na wielu festiwalach, m.in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices, Tarnogórskie Spotkania Jazzowe, oraz na prestiżowym festiwalu Ladies Jazz Festival w Gdyni. W 2014 nakładem Warner Music Poland na rynek trafiła płyta Ladies Jazz Vol. 8, na której wśród wielu gwiazd, takich jak: Shirley Horn, Corrine Bailey Rae, Randy Crowford i Dorota Miśkiewicz, pojawiła się Karolina Śleziak z utworem „Just My Imagination”. W 2019 roku Karolina Śleziak wraz z Bartoszem Kalickim zdobyli I nagrodę w konkursie na nową interpretację wybranej arii Stanisława Moniuszki organizowanym przez Filharmonię Śląską i Polskie Radio Katowice. W roku 2022 ukazała się najnowsza płyta artystki „Ciepło” nagrana ze wspaniałymi muzykami jazzowymi: Bartoszem Kalickim, Maciejem Kitajewskim, Przemkiem Hanajem i Szymonem Madejem.