Mozaika i pszczoły w muzeum. Warsztaty dla dorosłych już 25 czerwca!

W różnych miejscach w Bytomiu od kilku lat pojawiają się na murach kolorowe mozaiki, które upiększają miasto, a jednocześnie nawiązują do bardzo starej i szlachetnej tradycji zdobniczej. Czas wprowadzić ten artystyczny element również w okolice naszego muzeum. Zapraszamy wszystkich na kolejne warsztaty mozaikowe prowadzone przez pracownię Stalowe Anioły. Razem stworzymy mozaikowe pszczółki i kwietną łąkę, które staną się częścią mozaiki ściennej za ulem w ogrodzie muzealnym. Zajęcia mają charakter społeczny i otwarty: dowiemy się wielu ciekawych rzeczy związanych z ulami miejskimi, poznamy się bliżej oraz poczujemy odpowiedzialność za kształtowanie naszego otoczenia.

kiedy? 25 czerwca 2022 (sobota), godz. 13.30
gdzie? ogród muzealny

Zapisy prowadzi Dział Edukacji: 32 281 82 94, w. 127

„Mozaikowa rewitalizacja 3 – mozaika i pszczoły w muzeum” to projekt realizowany przez grupę nieformalną pod opieką patrona – Fundacji „Śląskie Obrazy” – we współpracy z pracownią Stalowe Anioły, firmą Moje Pszczoły – Marek Kulawik i Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Projekt dofinansowano ze środków gminy Bytom w ramach programu regratingowego „Lokalne działania”.