„Obrazy przeniesione w serca”. Aukcja charytatywna na rzecz szpitala dziecięcego we Lwowie

„Obrazy przeniesione w serca” – pod takim hasłem odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz szpitala dziecięcego we Lwowie. W sali G.G. Gorczyckiego Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu zostanie wystawionych ponad 20 obrazów podarowanych przez artystów plastyków z całego Górnego Śląska.  Zysk z aukcji – jako dar regionalnych artystów – zostanie przeznaczony na zakup instrumentów i urządzeń medycznych dla najmłodszych pacjentów znajdujących się pod opieką lwowskiej lecznicy.

Organizatorem wydarzenia jest Spółdzielnia Pracy Artystów Plastyków PLASTYKA z Bytomia, a koordynatorem projektu jest prezes Grażyna Kasprowicz. Licytacja obrazów rozpocznie się w sobotę 23 kwietnia o godzinie 13.00 w budynku przy ulicy Korfantego 34.

Obrazy można także licytować na portalu artinfo.pl.

fot. obraz Haliny Niemiec-Gomułki, „Kwiaty”, olej, 40 × 50