馃帹 Malowanie fartuch贸w rozbarskich – ruszaj膮 zapisy na warsztaty!

Ruszaj膮 zapisy na pierwsze zaj臋cia w ramach projektu 鈥濻ztrykowane, heklowane, biglowane 鈥 skarby 艣l膮skiej szafy鈥!

鈩癸笍 Informujemy, 偶e wszystkie miejsca na warsztaty s膮 ju偶 zaj臋te. 鈩癸笍

Dzi臋ki warsztatom 鈥濵alowanie fartuch贸w rozbarskich鈥 poznacie zar贸wno tradycyjne wzory, kt贸rymi dawniej zdobiono od艣wi臋tne fartuchy, a kt贸re zaczerpni臋te zosta艂y z oryginalnych eksponat贸w z kolekcji muzealnych i prywatnych, jak i genez臋 tego rodzaju zdobnictwa. Podczas dw贸ch spotka艅, w sobot臋 29 maja i niedziel臋 30 maja, pod czujnym okiem r臋kodzielniczki Joanny Decowskiej spr贸bujecie swoich si艂 w przenoszeniu wzor贸w na tkanin臋. Dodatkowo osoby, kt贸re zdecyduj膮 si臋 zaprezentowa膰 fartuch na wybiegu podczas pokazu mody 4 wrze艣nia (wi臋cej informacji o tym wydarzeniu przeka偶emy w p贸藕niejszym terminie), b臋d膮 mog艂y zachowa膰 swoje dzie艂o na pami膮tk臋! Pozosta艂e fartuchy pozostan膮 w muzeum jako pomoc dydaktyczna.

馃枌 Malowanie fartuch贸w rozbarskich 馃帹

馃搯 kiedy? 29 i 30 maja 2021 (sobota i niedziela), godz. 10.00 鈥 14.00
馃椇 gdzie? pl. J. III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji
馃懇鈥嶐煄 prowadzi: Joanna Decowska
馃捀 wst臋p wolny, obowi膮zuj膮 zapisy!
馃懌 liczba uczestnik贸w ograniczona: 10 os贸b
馃鈥 zaj臋cia dla os贸b doros艂ych
馃摳 fot. wArto warsztaty artystyczne (warsztaty), Witalis Szo艂tys (eksponaty – fartuchy rozbarskie)
鈽庯笍 Zapisy prowadzi Dzia艂 Edukacji: +48 32-281-82-94 w. 127

Zapewniamy wszystkie niezb臋dne materia艂y. Zaj臋cia odb臋d膮 si臋 zgodnie z aktualnymi zaleceniami bezpiecze艅stwa epidemicznego.