🎨 Malowanie fartuchów rozbarskich – ruszają zapisy na warsztaty!

Ruszają zapisy na pierwsze zajęcia w ramach projektu „Sztrykowane, heklowane, biglowane – skarby śląskiej szafy”!

ℹ️ Informujemy, że wszystkie miejsca na warsztaty są już zajęte. ℹ️

Dzięki warsztatom „Malowanie fartuchów rozbarskich” poznacie zarówno tradycyjne wzory, którymi dawniej zdobiono odświętne fartuchy, a które zaczerpnięte zostały z oryginalnych eksponatów z kolekcji muzealnych i prywatnych, jak i genezę tego rodzaju zdobnictwa. Podczas dwóch spotkań, w sobotę 29 maja i niedzielę 30 maja, pod czujnym okiem rękodzielniczki Joanny Decowskiej spróbujecie swoich sił w przenoszeniu wzorów na tkaninę. Dodatkowo osoby, które zdecydują się zaprezentować fartuch na wybiegu podczas pokazu mody 4 września (więcej informacji o tym wydarzeniu przekażemy w późniejszym terminie), będą mogły zachować swoje dzieło na pamiątkę! Pozostałe fartuchy pozostaną w muzeum jako pomoc dydaktyczna.

🖌 Malowanie fartuchów rozbarskich 🎨

📆 kiedy? 29 i 30 maja 2021 (sobota i niedziela), godz. 10.00 – 14.00
🗺 gdzie? pl. J. III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji
👩‍🎓 prowadzi: Joanna Decowska
💸 wstęp wolny, obowiązują zapisy!
👫 liczba uczestników ograniczona: 10 osób
🧑‍ zajęcia dla osób dorosłych
📸 fot. wArto warsztaty artystyczne (warsztaty), Witalis Szołtys (eksponaty – fartuchy rozbarskie)

☎️ Zapisy prowadzi Dział Edukacji: +48 32-281-82-94 w. 127

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Zajęcia odbędą się zgodnie z aktualnymi zaleceniami bezpieczeństwa epidemicznego.