Noc Muzeów 2021 w Muzeum Górnośląskim

Ta noc rozpoczyna się w samo południe!

Noc Muzeów już w sobotę w Muzeum Górnośląskim! Trzy wystawy stałe, trzy wystawy czasowe, jedna wystawa specjalna i całe mnóstwo miłośników kultury. Zapraszamy pasjonatów archeologii, etnografii, historii, przyrody i sztuki – każdy znajdzie coś dla siebie.

W gmachu głównym na pl. Jana III Sobieskiego 2 czeka na Was wystawa archeologiczna, na której znajdują się NAJcenniejsze przedmioty z naszej muzealnej archeologicznej kolekcji oraz ekspozycja prac Stanisława Szukalskiego i jego uczniów.

Przy okazji warto wspomnieć, że dla osób spragnionych kontaktu ze sztuką mamy niespodziankę! Już w piątek 14 maja o godzinie 12.00 odbędzie się bowiem oprowadzanie kuratorskie online po wystawie „Stanisław Szukalski…”.

W gmachu głównym prezentowane są także trzy wystawy stałe: „Galeria Malarstwa Polskiego”, „Z życia ludu śląskiego XIX–XX wieku” oraz „Przyroda Górnego Śląska”.

Z kolei w filii na ul. Wojciecha Korfantego 34 eksponujemy wystawę z okazji 100. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego „Bojownikom Niepodległości” oraz ekspozycję „Pomiędzy magią a religią”, która obrazuje popularne zabobony i przesądy.

Wstęp na wystawy czasowe i stałe: 1 zł

Wstęp na wystawę specjalną „Stanisław Szukalski…”: płatna według cennika

Godziny otwarcia: 12.00–16.00 i 16.30–21.00

Przerwa na dezynfekcję: 16.00–16.30

Regulamin zwiedzania