Otwieramy Muzeum! Zapraszamy od 4 maja!

Wreszcie nadeszła ta długo wyczekiwana chwila! Już 4 maja nasze sale wystawowe zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających!

Nasze ekspozycje czynne będą w następujących godzinach:

wtorek: 10.00–15.30
środa: 12.00–17.30
czwartek: 12.00–17.30
piątek: 10.00 –15.30
sobota: 12.00–16.00
niedziela: 12.00–17.00

W Gmachu Głównym na zwiedzających czeka wystawa archeologiczna, na której znajdują się NAJcenniejsze przedmioty z naszej muzealnej archeologicznej kolekcji oraz ekspozycja prac Stanisława Szukalskiego i jego uczniów.

więcej informacji o wystawie „Stanisław Szukalski i Szczep Szukalszczyków herbu »Rogate Serce«”

W muzealnym Zameczku eksponujemy wystawę z okazji 100. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego „Bojownikom Niepodległości” oraz ekspozycję „Pomiędzy magią a religią”, która obrazuje popularne zabobony i przesądy.

więcej informacji o wystawie „Bojownikom Niepodległości”

więcej informacji o wystawie „Pomiędzy magią a religią”

Polecamy także stałe wystawy: Galerię Malarstwa Polskiego, etnograficzną „Z życia ludu śląskiego XIX–XX wieku” oraz przyrodniczą „Przyroda Górnego Śląska”.

więcej informacji o wystawie „Galeria Malarstwa Polskiego”

więcej informacji o wystawie „Z życia ludu śląskiego XIX–XX wieku”

więcej informacji o wystawie „Przyroda Górnego Śląska”