SCENARIUSZ PIERWSZY

Jak dawniej wyglądało życie? Jak wyglądała przestrzeń, w której wyrastały nasze prababcie i nasi pradziadkowie na śląskiej wsi przełomu XIX i XX wieku? Jakie funkcje pełniły poszczególne pomieszczenia i umieszczone w nich meble i przedmioty? To, jak wyglądała i zmieniała się przestrzeń najbliższa, bo domowa, co w niej było istotne oraz jakie miało związki z codziennym życiem, przedstawi lekcja „Z wizytą w śląskim domu”, wykorzystująca ścieżkę edukacyjną powstałą w ramach programu „Muzeum pod lupą”.
SCENARIUSZ LEKCJI DO POBRANIA:

SCENARIUSZ LEKCJI

KARTA PRACY DO POBRANIA:

KARTA PRACY

OBRAZY DO POBRANIA:

OBRAZ 1

OBRAZ 2

OBRAZ 3

OBRAZ 4

SCENARIUSZ DRUGI

Jak wyglądały wnętrza mieszkalne na przełomie XIX i XX wieku? Co składało się na ich wyposażenie? Które elementy tego wyposażenia pełniły funkcję ozdobną i dlaczego były takie ważne – tego wszystkiego dowiemy się na lekcji „Każdy chce mieć piękny dom”, wykorzystującej ścieżkę edukacyjną powstałą w ramach programu „Muzeum pod lupą”.

SCENARIUSZ LEKCJI DO POBRANIA:

SCENARIUSZ LEKCJI

KARTA PRACY DO POBRANIA: