Warsztaty „Poczuj Wyspiańskiego. Obudzić marzenia”

W ramach programu „Kultura Dostępna” Teatr Polski w Bielsku-Białej realizuje cykl przedstawień, spotkań i warsztatów przystosowywanych do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. W tym zacnym projekcie uczestniczy także Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. W wyniku współpracy 9 listopada Anna Rak prowadziła warsztaty wprowadzające do spektaklu „Wesele” dla osób z dysfunkcją wzroku „Poczuj Wyspiańskiego. Obudzić marzenia”. Zajęcia dotyczyły między innymi portretu Wandy Siemaszkowej w stroju scenicznym Panny Młodej z „Wesela” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.

Nie było to pierwsze wydarzenie w ramach cyklu, w którym uczestniczyliśmy. Podobne warsztaty, lecz dla osób niesłyszących, Anna Rak prowadziła 22 września.

Fotografie wykonał Witalis Szołtys.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.