Otwarcie wystawy „Zwierzęta przeklęte. Wilk”

Cóż to był za wernisaż! Od czwartku wystawa „Zwierzęta przeklęte. Wilk” jest dostępna dla zwiedzających! Był to zaszczyt móc gościć Państwa na terenie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, by opowiedzieć Państwu historię jednego z najbardziej fascynujących zwierząt polskich lasów. To wystawa niezwykle silna emocjonalnie, zakorzeniona nie tylko kulturowo i społecznie, lecz także mentalnie. W końcu kto nie słyszał o „złym wilku”, „wilczych dołach” czy „wilczym głodzie”? Może jednak nie taki straszny wilk, jak go malują?

Wszystkich, którzy mają takie wątpliwości, zapraszamy do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, aby zafascynować się wilkiem. Poznać jego naturę, spojrzeć mu w oczy i wysnuć refleksję na temat możliwości spokojnego współistnienia ludzi i wilczych watah. Usłyszycie ich wycie, zobaczycie ich opiekuńczość, zrozumiecie wierność wobec stada.

Chcecie poznać wilka? Wobec tego zapraszamy na wystawę „Zwierzęta przeklęte. Wilk”, która potrwa do 29 marca. Nic straconego!

Wystawa zawiera treści ukazujące sceny z życia zwierząt, mogące być przez część osób uznane za brutalne.

otwarcie wystawy: 21 listopada 2019 (czwartek), godz. 17.00
czas trwania: 21 listopada 2019 – 29 marca 2020
miejsce: gmach Muzeum Górnośląskiego przy ul. W. Korfantego 34
kurator: Waldemar Żyła

Współorganizatorem wystawy jest Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.