Zestaw miesiąca – sierpień 2019

Pragniesz spędzić wakacje w towarzystwie Beksińskiego, Lewczyńskiego i Schlabsa? Dla miłośników fotografii przygotowaliśmy wyjątkową ofertę. Zestaw sierpnia składa się z katalogu towarzyszącego wystawie „Beksiński. Lewczyński. Schlabs. Pokaz otwarty” oraz kompletu 3 fotokartek, przygotowanych we współpracy z CEWE.

 

Katalog „Beksiński. Lewczyński. Schlabs. Pokaz otwarty” to wysmakowane edytorsko i zaprojektowane z dbałością o detal wydawnictwo, które jest pozycją obowiązkową na półce każdego, kto interesuje się historią fotografii. Na 128 stronach katalogu znajduje się 50 zdjęć: 16 autorstwa Zdzisława Beksińskiego, 19 – Jerzego Lewczyńskiego, i 15 – Bronisława Schlabsa, poprzedzonych dwoma tekstami wstępnymi kuratorek wystawy: „Zdzisław Beksiński. Jerzy Lewczyński. Fotograficy poszukujący” Heleny Kisielewskiej oraz „Bronisław Schlabs a poszukiwania nowoczesności w sztuce lat 50.” Małgorzaty Santarek. Publikację wieńczą biogramy bohaterów wystawy. Publikacja została wydana wspólnie przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu i Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

W zestawie sierpnia, do książki dołączamy komplet 3 kartek towarzyszących wystawie „Beksiński. Lewczyński. Schlabs. Pokaz otwarty”:

  1. Jerzy Lewczyński „Nieznany” (z cyklu „Głowy wawelskie”), 1957
  2. Jerzy Lewczyński „Portret przyjaciela Zdzisława Beksińskiego”, 1959
  3. Jerzy Lewczyński „Nasze powiększenie – Nysa, 1945”, 1971.

Zestaw można nabyć od 1 sierpnia 2019 roku w kasie Muzeum Górnośląskiego przy pl. J. III Sobieskiego 2 oraz online w cenie 40 złotych.

Więcej informacji o wystawie „Beksiński. Lewczyński. Schlabs. Pokaz otwarty”