Zestaw miesiąca – lipiec 2019

Z ogromną przyjemnością prezentujemy zestaw lipca, który składa się z książki „100×100. Nasze stulecie” oraz kompletu 9 kartek – pamiątek z wystawy dotyczącej filmu „Twój Vincent”.

Publikacja „100×100. Nasze Stulecie”, powstała z inspiracji setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dokumentuje i odtwarza miniony wiek przez pryzmat 100 obiektów – 100 przedmiotów, 100 indywidualnych historii, 100 śladów ludzkiej bytności i pracy – pochodzących ze zbiorów Działów: Historii, Sztuki i Etnografii Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Przedmioty, skrupulatnie wybrane podczas dyskusji zespołu pracowników merytorycznych, odzwierciedlają stulecie, prezentując je w kontekście historii muzeum, regionu, kraju i Europy. Stwarzają one odbiorcy z jednej strony możliwość odkrywania „niedawno minionego czasu”, z drugiej zaś – dopowiedzenia dalszego ciągu codziennych i niecodziennych historii z punktu widzenia teraźniejszości, zwyczajnych obywateli…

W zestawie lipca, do książki dołączamy komplet 9 kartek „Twój Vincent van Gogh”. Produkty można nabyć w kasie Muzeum Górnośląskiego przy pl. J. III Sobieskiego 2 oraz online w cenie 38 złotych.

Zestaw stanowi dobre połączenie źródła interesującej wiedzy i wartościowej rozrywki.