„Piękne historie” już za nami [FOTO]

Tegoroczna edycja Europejskiej Nocy Muzeów odbyła się pod hasłem „Piękne historie”. Podczas wydarzenia przyjrzeliśmy się pięknu z wielu perspektyw, także przez pryzmat epok – od czasów prehistorycznych do współczesności. Cieszymy się, że zechcieli Państwo stworzyć z nami kolejne piękne wspomnienia.

Wieczór został zainagurowany wspólnym zdjęciem w starym stylu, wykonanym techniką sprzed stu lat. A jego zwieńczeniem było półtoragodzinne widowisko multimedialne, podczas którego po raz pierwszy spotkali się dwaj wyjątkowi artyści – Vanderson i Julius Horsthuis.

W naszej tegorocznej nocy uczestniczyło 5643 osoby. Dziękujemy za Państwa obecność, za niezliczone uśmiechy i wszystkie pytania, z którymi mierzyli się nasi kuratorzy! Miło nam było gościć Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, Zastępcę Prezydenta Bytomia Adama Frasa, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bytomiu Mariusza Janasa, Zastępcę Komendanta Policji w Bytomiu Dariusza Dziurkę oraz Zastępcę Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu Marka Trefona. Dziękujemy również naszym pracownikom i wolontariuszom za pełne zaangażowanie.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Witalis Szołtys.