Nowości w sprzedaży

Już 18 maja 2019 roku (sobota) zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskiej Nocy Muzeów. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświeca hasło „Piękne historie”. Dzielimy się pięknymi wiadomościami – do naszego sklepu trafiły nowości.

Z ogromną przyjemnością informujemy o wznowieniu sprzedaży zestawu pięknie wydanych pocztówek przedstawiających Bytom w zapomnianej już dziś postaci. „Pocztówki z dawnym Bytomiem” to nie lada gratka dla kolekcjonerów, ale z pewnością trafią również w gusta estetyczne wszystkich osób związanych z Bytomiem, rozbudzając na nowo sentyment do historii tego miasta. Zestaw składa się z 20 pocztówek, opatrzony jest komentarzem, a każdy z prezentowanych obrazów z historii Bytomia zawiera opis. Cena zestawu to 19 złotych.

 

Do kolekcji naszych toreb dołączy industrialna torba. Z jednej strony znajduje się zdjęcie retro z wizerunkiem Elektrowni Bobrek (po wojnie Elektrowni Szombierki), które zostało wykonane od strony dworca kolejowego Bobrek z ok. 1930 roku. Z drugiej strony umieszczona jest grafika z budynkiem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu (pl. Jana III Sobieskiego 2). Wyjątkową torbę będzie można zakupić za 17 złotych.

Dostępna online

 

Kolejną nowością w naszym sklepie jest seria ściereczek do okularów, które idealnie nadają się także do czyszczenia monitorów tabletów czy smartfonów. Ich żywa kolorystyka przyciąga wzrok, a niewielki rozmiar sprawia, że możemy je zabrać ze sobą wszędzie, nie martwiąc się o utrudnienia w polu widzenia.

Miłośnikom historii Górnego Śląska proponujemy nowy model serii ściereczek z przedwojennym widokiem Bytomia. Widzimy na nim sterowiec LZ 127 Graf Zeppelin, który przelatuje nad Bytomiem 17 października 1929 roku. Na pierwszym planie znajduje się wzgórze św. Małgorzaty z wyrazistym wałem średniowiecznego grodziska.

Trzy nowe motywy uzupełniają serię ściereczek towarzyszących Galerii Malarstwa Polskiego. Ściereczki z reprodukcjami obrazów najwybitniejszych polskich twórców są dostępne w następujących wzorach:

  1. Stanisław Wyspiański (1869–1907), „Portret Wandy Siemaszkowej w stroju scenicznym Panny Młodej z «Wesela»” (1901)
  2. Jan Pankiewicz (1866–1940), „Kwiaty w szklanym flakonie” (1925)
  3. Zygmunt Mankes (1896–1986), „Przystań z żaglówkami”.

Wspomniane ściereczki do okularów dostępne będą w sprzedaży w cenie 7 złotych.

 

Nowe motywy, które uzupełnią serię ściereczek towarzyszących Galerii Malarstwa Polskiego, pojawią się również na magnesach. Dodatkowo w sprzedaży dostępne będą dwa magnesy z budynkami Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu: gmachem przy pl. J. III Sobieskiego 2 oraz gmachem przy ul. W. Korfantego 34. Cena magnesów to 4 złote.

 

Ostatnimi nowościami w naszym sklepie są długopisy z logo Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Neonowe długopisy z oryginalną gumką sprawią, że się wyróżnisz. Dostępne są w cenie 5 złotych.

Wszystkie nasze nowości będą mieć premierę w trakcie tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów. Po zakończeniu wydarzenia będą dostępne w regularnej sprzedaży w kasach oraz w sklepie internetowym.