Widowisko multimedialne „Piękne historie”

„Piękne historie” to półtoragodzinne, multimedialne widowisko, podczas którego po raz pierwszy spotkają się dwaj wyjątkowi artyści – Vanderson i Julius Horsthuis. Występ muzyczny Vandersona zostanie połączony na żywo z projekcją animacji holenderskiego grafika, wykorzystującego w prezentacji technikę wizualizacji fraktali. W efekcie powstanie niezapomniane widowisko łączące muzykę z obrazem!

Posłuchamy muzyki Vandersona, jednego z bardziej rozpoznawalnych twórców polskiej sceny muzyki elektronicznej młodego pokolenia, którego występy gromadzą liczną widownię m. in. podczas koncertów w olsztyńskim planetarium, podczas festiwali OZMA czy festiwalu „The Day Of Electronic Music Cekcyn”.

Wśród największych osiągnięć Juliusa Horsthuisa wymienić można m.in. efekty do filmu „Koning van Katoren" (2012) czy nominowanego do Oscara i wielokrotnie nagradzanego filmu „Manchester by the Sea" (2016).

Koncert zabierze słuchaczy i widzów w fascynującą wycieczkę do świata kolorowych i pięknych obrazów, unikalnych krajobrazów i fantastycznych, uruchamiających wyobraźnię dźwięków. Widowisko muzyczne zwieńczy tegoroczną odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Górnośląskim, której motywem przewodnim są właśnie „Piękne historie”.

data: 18 maja 2019 (sobota), godz. 22.30
miejsce: Sala Gorczyckiego, ul. W. Korfantego 34
wstęp wolny

Vanderson to jeden z bardziej rozpoznawalnych twórców polskiej sceny muzyki elektronicznej młodego pokolenia. Jego muzyka wydawana jest zarówno w polskich (Generator.pl), jak i zachodnich wytwórniach skoncentrowanych wokół twórców muzyki elektronicznej.

Członek projektu „Contemporary Electronic Soundscapes”, który skupia artystów tworzących muzykę elektroniczną. Jego dorobek artystyczny to bogata dyskografia zawierająca zarówno projekty solowe, jak i tworzone we współpracy z innymi kompozytorami – Przemysławem Rudziem czy Lambertem Ringlagem.

Julius Horsthuis pochodzi z Holandii i jest znanym twórcą filmów i obrazów wykorzystujących technikę wizualizacji fraktali. Od dzieciństwa jego marzeniem było tworzenie filmów. Chcąc zdobyć doświadczenie, pracował na planie wielu holenderskich obrazów kinowych. Od 2010 r. do dzisiaj jest filarem studia Hectic Electric.

Wśród festiwali, które uświetniały jego wizualizacje, wymienić można Geneva International Film Festival, ArtFutura, MIRA Digital Arts Festival, SAT Symposium Montréal, Coachella Valley Music and Arts Festival, Ruhrtriennale oraz wiele innych.