Wiosenne dodatki na długie, pełne słońca spacery

Wiosna już zapukała do naszych drzwi i zachęca do opuszczenia domowych pieleszy! Lasy, polany i parki pełne rozkwitających pąków i świergoczącego ptactwa czekają na Wasze odwiedziny, a najlepiej się w nie wybrać z praktyczną i gustowną torbą pod pachą, w której zmieścicie cały ekwipunek potrzebny podczas długich wędrówek. Ekotorby nie tylko wyróżniają się kolorystyką, ale przede wszystkim utrwalają niepowtarzalne piękno przyrody. Znajdziecie na nich bowiem wizerunki urzekających okazów: pazia królowej (Papilio machaon L.) z Palearktyki, przedstawiciel rodziny Geotrupidae Trypocopris fulgidus (Motschulsky)  z Turcji, uranii sloanus (Uraniidae), wymarły gatunek z Jamajki, niedźwiedźiówka kai (Arctia Caja L.) z Palearktyki, przedstawiciela rodziny szarańczowatych (Acrididae) z Ugandy, a także fragment haftu pasa dekoracyjnego z żywotka cieszyńskiego.

Torby można nabyć w sklepach Muzeum Górnośląskiego przy pl. J. III Sobieskiego 2 i ul. W. Korfantego 34 oraz w naszym sklepie online.