Nowe lekcje muzealne – wiosna na wystawie przyrodniczej!

I znów za naszymi oknami zaczyna się wiosna! Oznacza to nie tylko dłuższe i cieplejsze dni, ale i więcej zieleni, śpiewu ptaków i ogólnej krzątaniny w przyrodzie. Ale co to tak naprawdę oznacza? Jeśli chcecie się dowiedzieć dlaczego liście zaczynają pączkować i dlaczego są zielone, albo co dzieje się w dziupli dzięcioła koniecznie skorzystajcie z naszej oferty edukacyjnej i wybierzcie jedną z proponowanych na wiosnę lekcji tematycznych:

Po co nam komar?

Wszystko w przyrodzie ma swoje miejsce i jest z jakiegoś powodu ważne. Człowiek nie przepada jednak za niektórymi stworzeniami i chętnie by się ich pozbył. Ale co by się stało, gdyby nagle zniknęły np. wszystkie komary? Na zajęciach dowiemy się, jak ważny jest każdy organizm w złożonym świecie przyrody. W tym celu każdy uczestnik zajęć wcieli się w jakąś rolę i sam odkryje, jak ważne jest każde stworzenie w lesie. Uczestnicy stworzą również wspólną prace plastyczną, którą zabiorą ze sobą na pamiątkę.

Porozmawiajmy o drzewach

Jaką funkcję mają lasy oraz jakie ich rodzaje mamy w Polsce? Czy las to tylko drzewa? I w końcu czym tak naprawdę jest drzewo? Dlaczego liście zmieniają kolory i co kryje się we wnętrzu pnia? Oraz: czy stare drzewa są potrzebne? Te i inne tajemnice świata flory odkryjemy na zajęciach, zwiedzając wystawę przyrodniczą i rozmawiając o drzewach.

Leśne biuro śledcze

Macie ochotę na przyrodniczą grę kryminalną z edukacyjnym morałem? Oto bowiem w lesie, na łące i na mokradłach dzieją się dziwne rzeczy. Trznadel zgłasza zaginięcie domu, borsuki skarżą się na uciążliwe hałasy, a jaszczurka zielona zaginęła bez wieści. Co się wydarzyło? Kto jest sprawcą? Wcielcie się w role funkcjonariuszy Leśnej Służby Kryminalnej i przeprowadźcie śledztwo, by rozwiązać wszystkie zagadki!

 

Zapisy oraz szczegółowe informacje: +48 32-281-82-94, w. 127.

Po pełną ofertę lekcji muzealnych organizowanych w Muzeum Górnośląskim zapraszamy do zakładki EDUKACJA oraz LEKCJE MUZEALNE.