Wampiry, zmory i upiory, czyli śląska demonologia dla odważnych – nowość w ofercie lekcji muzealnych!

Z przyjemnością zapowiadamy nowość w ofercie lekcji muzealnych. Jesień to dobry czas na snucie opowieści, a mistrzami takich historii byli… nasi dziadkowie! Zapraszamy na lekcje etnograficzne w Muzeum Górnośląskim, podczas których dzieci dowiedzą się wszystkiego o zwyczajach naszych przodków. Szczególnie polecane na najbliższy czas są historie o śląskich straszydłach.

Jesień to czas grubych wełnianych swetrów, herbaty z cytryną, długich wieczorów oraz opowieści przy kominku. Opowieści, z których najlepsze są oczywiście te, które nas straszą, traktując o różnej maści upiorach, zmorach i innych przedziwnych i tajemniczych stworzeniach żyjących wokół. Uwielbiali je także nasi pradziadkowie! Lekcja udowadnia, że nauka o regionie nie musi być nudna. W czasie zajęć porozmawiamy o tym, jak wyglądało dawniej życie na Górnym Śląsku, jakich zasad trzeba było przestrzegać oraz dlaczego podania wierzeniowe są tak ważne dla kształtowania tożsamości. Pretekstem do rozmowy będą historie o różnego rodzaju stworach, potworach i demonach, które dawniej zaludniały śląskie ziemie. Czym była Południca, Fajerman lub Mamuna i co mówiły o świecie? Czy na pewno zniknęły? Zapraszamy na zajęcia, na których najmłodsi dowiedzą się, dlaczego tak bardzo lubimy się bać oraz czego (i dlaczego) bali się nasi przodkowie na Śląsku.

Koszt zajęć:

Bilet wstępu do muzeum na wystawy czasowe: 5 zł od ucznia + 30 zł za lekcję.

Zapisy oraz szczegółowe informacje: +48 32-281-82-94, w. 127.

Po pełną ofertę lekcji muzealnych organizowanych w Muzeum Górnośląskim zapraszamy do zakładki EDUKACJA oraz LEKCJE MUZEALNE.