Otwarcie wystawy „Chomik europejski (Cricetus cricetus) – ginący klejnot naszej przyrody” [FOTO]

W czwartek, 25 października 2018 roku, otwarta została wystawa „Chomik europejski (Cricetus cricetus) – ginący klejnot naszej przyrody”. Gości wernisażu powitali wspólnie dr Piotr Cempulik, jeden z kuratorów wystawy, oraz Łukasz Koba, autor zdjęć, a jednocześnie laureat konkursu Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego w roku 2017.

Fotografie przedstawiają chomika europejskiego, którego obecność zaskakuje w lokalnym środowisku. Łukasz Koba, jak sam o sobie mówi, zamienił wędkę na aparat fotograficzny, dzięki czemu może obcować z przyrodą w bezkrwawy sposób. To fotografia spowodowała, że zaczął dostrzegać świat, jakiego wcześniej nie znał, a odwiedzający Muzeum Górnośląskie mogą już spojrzeć jego oczami na naturę.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Witalis Szołtys.

czas trwania: 25 października–6 grudnia 2018
miejsce: pl. Jana III Sobieskiego 2
kuratorzy: dr Roland Dobosz, dr Piotr Cempulik

więcej o wystawie „Chomik europejski (Cricetus cricetus) – ginący klejnot naszej przyrody”