Konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Muzeum Górnośląskim!

W czwartek, 26 października 2018 roku, mieliśmy okazję powitać niezwykłego gościa – Muzeum Górnośląskie odwiedził konsul generalny Hans Jörg Neumann, kierujący od września 2018 roku Konsulatem Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, jednym z największych niemieckich konsulatów na świecie.

Hans Jörg Neumann zwiedził w towarzystwie Leszka Jodlińskiego, dyrektora Muzeum Górnośląskiego, dwie wystawy. Wystawę czasową „100 x 100. Nasze Stulecie”, będącą, dzięki stu starannie wybranym przedmiotom i towarzyszącym im jednostkowym historiom, niezwykłą podróżą przez sto lat, jakie upłynęły od 1918 roku w Bytomiu, na Śląsku i w Polsce, oraz wystawę stałą „Galeria Malarstwa Polskiego”, czyli reprezentatywny zbiór malarstwa polskiego od początku XIX wieku do połowy XX wieku, który jest jednym z cenniejszych zbiorów muzealnych w Polsce.

więcej o wystawie czasowej „100 x 100. Nasze Stulecie”

katalog towarzyszący wystawie czasowej „100 x 100. Nasze Stulecie”

więcej o wystawie stałej Galeria Malarstwa Polskiego

katalog towarzyszący wystawie stałej „Galeria Malarstwa Polskiego”