„Akademia Fotografii” wraca w wielkim stylu!

Już 24 października wracamy z cyklem „Akademia Fotografii”! Gościem pierwszego spotkania będzie sam Chris Niedenthal, jeden z najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich. Współpracował m.in. z takimi magazynami, jak: „Newsweek”, „Time”, „Der Spiegel”, „Geo” i „Forbes”. Laureat nagrody World Press Photo w 1986 roku. Autor licznych wystaw i albumów zdjęciowych. W 2009 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

„Akademia Fotografii” to seria spotkań autorskich z ludźmi, dla których fotografia jest pasją i którym udało się już zdobyć bogate doświadczenie i uznanie w tej dziedzinie. Chcemy czerpać z doświadczeń najlepszych, dlatego na nasze spotkania zapraszamy wyjątkowych artystów. Akademia to miejsce starcia różnych poglądów, różnych spojrzeń na tę dziedzinę sztuki. Pragniemy pokazywać różnorodność zjawisk występujących w dziedzinie fotografii, odkrywać rozmaite drogi  i motywy twórczości. Obok mistrzów fotoreportażu na kolejnych spotkaniach wystąpią miłośnicy sztuki konceptualnej, pasjonaci fotografii modowej, teatralnej czy twórcy najlepszych aktów. Jak wyglądała ich droga do sukcesu, w jaki sposób kształtowała się ich osobowość twórcza, co istotnego jest dla nich ukryte w obrazie fotograficznym? Swoje zdjęcia i swoją filozofię fotografowania zaprezentują w comiesięcznych spotkaniach także Krzysztof Gołuch, Magda Hueckel, Arkadiusz Ławrywianiec, Arkadiusz Gola i wielu innych artystów.