Pokaz prasowy wystawy „Od śmierci nikt się nie wykręci” [FOTO]

We wtorek, 11 września, odbył się pokaz prasowy wystawy „Od śmierci nikt się nie wykręci”. Dziennikarze mieli okazję przedpremierowo zapoznać się z naszą najnowszą ekspozycją, a także usłyszeć komentarz dotyczący przesłania towarzyszącego wystawie.

Na pytania przedstawicieli redakcji odpowiadali: Leszek Jodliński – Dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, oraz Urszula Batko – kurator wystawy.

Autorskie wprowadzenie do ekspozycji wyjaśniło zgromadzonym wielowymiarową potrzebę poruszania tematyki śmierci, problematykę związaną ze zmaganiem się z tym zagadnieniem oraz powody przyjęcia etnograficznej optyki. Zarysowane zostało bogactwo obrzędów funeralnych zakorzenionych w kulturze śląskiej, z którymi zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się dzięki zgromadzonym na wystawie eksponatom.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Witalis Szołtys.

otwarcie wystawy: 12 września 2018 (środa), godz. 17.00
czas trwania: 12 września 2018–27 stycznia 2019
miejsce: ul. W. Korfantego 34
kurator: Urszula Batko