Ostra linia buntu – warsztaty dla dzieci towarzyszące wystawom czasowym „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia” i „Muzycy obrazu. Alfred Lenica. Jan Lenica”

Tworzenie sztuki rozwija wyobraźnię i kreatywność – a nic bardziej nie pobudza do niekonwencjonalnych rozwiązań niż sztuka abstrakcyjna. Na kolejnych warsztatach artystycznych poznamy podstawowy język malarzy: linię, plamę i barwę. Za ich pomocą wyczarujemy fantastyczne przestrzenie połączone kolorem. Zilustrujemy różne rodzaje muzyki. Czy jest to możliwe? Spróbujcie się przekonać sami. Do wspólnej zabawy zapraszamy również rodziców. Niezobowiązujące stroje mile widziane – w końcu w pracowni wszystko się może zdarzyć, a artysty nic nie może ograniczać!

Warsztaty będą również okazją do spotkania z malarstwem Jana Lenicy i jego ojca Alfreda.

Cykl zajęć mówiących o „sztuce nowoczesnej” przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Zależy nam na wspólnej pracy i odkrywaniu tajemnic ukrytych w obrazie. Przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy nie do końca rozumieją sztuką współczesną. Chcemy wiedzieć więcej i rozumieć więcej z otaczającego nas świata. Wspólnie prześledzimy różne spojrzenia na rzeczywistość, jakie proponowali nam malarze od początku XX wieku.

data: 14 kwietnia 2018 (sobota), godz. 12.30
miejsce: ul. W. Korfantego 34 (przestrzeń wystawy czasowej „W rytmie buntu. Polska awangarda miedzywojnia”)
prowadzi: Anna Rak
wstęp: 10 zł