Świat Paula Rothera

Paul RotherCzarno-białe fotografie Paula Rothera prezentowane na wystawie w Muzeum Górnośląskim przenoszą nas w zacisze rodzinnego domu, na Śląsk lat 20. i 30., ukazując codzienną pracę i chwile odpoczynku – wycieczki, a z nimi architekturę, krajobrazy, postaci. 24 lipca o tym niby prostym, bo najbliższym, acz urzekającym świecie zarejestrowanym przez fotografa amatora opowie kurator ekspozycji Z aparatem w ręku. Śląsk oczyma Paula Rothera – Maciej Droń.

Spotkanie będzie okazją do swoistej podróży przez Górny i Dolny Śląsk – od Orzegowa przez Szombierki, Bobrek i Bytom po Toszek, Żerniki, Pokój czy Górę św. Anny, a także do zobaczenia, jak wówczas wyglądało życie – praca, obowiązki, zwyczaje, czas wolny.

Aby wziąć udział w oprowadzaniu, wystarczy nabyć bilet wstępu na wystawy czasowe (normalny – 6 zł, ulgowy – 5 zł).

Data: 24 lipca 2016 (niedziela), godz. 12.00
Miejsce: gmach przy ul. W. Korfantego 34
Prowadzący: Maciej Droń
Koszt: bilet wstępu na wystawy czasowe (5/6 zł)