Industriada z Muzeum

źródło: www.bytom.pl

Już jutro w ramach Industriady 2017 o 12:00 zapraszamy na spotkania z przyrodnikami dr. Jackiem Betleją i dr. Piotrem Cempulikiem, którzy  w EC Szombierki opowiedzą, jak wygląda życie na hałdzie śmieci oraz dlaczego Żabie Doły to poprzemysłowa perła przyrody. Pracownicy Muzeum Górnośląskiego przedstawią, co się dzieje na styku śląskiej kultury przemysłowej i otaczającej nas natury.

Spotkaniom towarzyszyć będą warsztaty plastyczne dla rodzin Warkoty i klekoty, prowadzone przez Dział Edukacji Muzeum, które odbywać się będą przez pięć godzin podczas trwania Industriady. Zajęcia mają charakter proekologiczny, związane są z twórczym wykorzystaniem materiałów recyclingowych. W ruch pójdą folie, stare butelki, rolki tekturowe i inne odpady poprzemysłowe, które posłużą jako baza do stworzenia ptasich strojów.

Czekamy na was w sobotę w samo południe w Elektrociepłowni Szombierki!

• 12.00 – Ptoki i hasioki, czyli życie na hałdzie śmieci,
  • 13.00 – Żabie Doły – poprzemysłowa perła przyrody,
  • 14.00 – Ptoki i hasioki, czyli życie na hałdzie śmieci,
  • 15.00 – Żabie Doły – poprzemysłowa perła przyrody.