Przyrodnicza wiosna w Muzeum Górnośląskim

Przyroda Górnego Śląska. Pola i łąki. Fot. Witalis SzołtysW związku z rozbudowaniem stałej wystawy Przyroda Górnego Śląska oraz wydaniem przewodnika W świecie przyrody, zapraszamy na iście wiosenne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywające się na tej ekspozycji. Nasi edukatorzy przygotowali lekcje dla przedszkolaków i uczniów szkół – od podstawowych po średnie, jak również weekendowe warsztaty dla całych rodzin.

Na najmłodszych zwiedzających czeka wspólne odkrywanie tajemnic zwierząt zamieszkujących lasy, mokradła i łąki Górnego Śląska. Nieco starsi nauczą się odróżniać tropy zwierząt lub dowiedzą się, jak zwierzęta odczuwają świat i czym ich zmysły różnią się od naszych. W czasie lekcji w Muzeum Górnośląskim dzieci mogą również odkryć, po co nam komar oraz jakie sekrety mają leśne drzewa.

Dla bardziej wymagających zaplanowano spotkania z autorką publikacji W świecie przyrody, która w wyznaczone dni będzie oprowadzała osoby indywidualne po wystawie.

Wszystkie zajęcia dostosowywane są do grup wiekowych, umiejętności oraz oczekiwań uczestników i uzupełniane są ćwiczeniami lub warsztatami plastycznymi. Umożliwiają zdobywanie wiedzy na wystawie w przyjemny, atrakcyjny sposób. Aby się na nie zapisać, należy skontaktować się z Działem Edukacji (tel. 32 281-82-94 w. 127).

Poznawanie wystawy Przyroda Górnego Śląska ułatwi książeczka edukacyjna, pełniąca rolę przewodnika i połączona z zeszytem pracy z zadaniami do samodzielnego wykonania. Z założenia ma być czynnikiem spajającym rodziny, pobudzającym dzieci i ich rodziców do wspólnego odkrywania ekspozycji oraz poszerzania wiedzy z zakresu przyrody i wiedzy o środowisku.