Publikacja „W istocie rzeczy. Aldona Mickiewicz” już w sprzedaży

Katalog "W istocie rzeczy. Aldona Mickiewicz". Fot. Witalis SzołtysWystawie W istocie rzeczy towarzyszy katalog przybliżający osobę i twórczość Aldony Mickiewicz – autorki niezwykłych martwych natur, w których artystka porusza kwestie ulotności życia i jego kresu. Zużyte przedmioty, przez człowieka użytkowane i porzucone, otrzymują w jej malarstwie „drugą szansę”, ale zamiast służyć swojemu pierwotnemu celowi, ilustrują motyw vanitas – marność nad marnościami i wszystko marność.

W wydawnictwie znalazły się:

Słowo od wydawcy – Leszek Jodliński, dyrektor Muzeum Górnośląskiego
Wstęp – Agnieszka Bartków, kuratorka wystawy
Biografia Aldony Mickiewicz
Kalendarium wystaw
Twoje obrazy – Maciej Bieniasz
O czasie, przedmiotach i sztuce – wywiad Agnieszki Bartków z Aldoną Mickiewicz
Reprodukcje 48 prac i archiwalne zdjęcia

Publikację można nabyć w kasach Muzeum Górnośląskiego oraz w sklepie internetowym w cenie 29 zł. Polecamy.

Wystawę W istocie rzeczy. Aldona Mickiewicz można zwiedzać do 28 lutego w gmachu Muzeum Górnośląskiego przy ul. W. Korfantego 34.