Wystawa „W istocie rzeczy. Aldona Mickiewicz” otwarta!

_mg_1200Od 30 listopada w Muzeum Górnośląskim można zwiedzać wystawę malarstwa i rysunku Aldony Mickiewicz W istocie rzeczy. Ekspozycję, na którą składa się kilkadziesiąt martwych natur i kilka autoportretów, otworzyli Leszek Jodliński – dyrektor Muzeum Górnośląskiego, artystka Aldona Mickiewicz i Agnieszka Bartków – kuratorka wystawy.

O niezwykłości tego spotkania świadczy nie tylko obecność autorki obrazów, ale również fakt, że oprowadziła gości po wystawie, opowiadając o swoich pracach.

Ekspozycji towarzyszy bogato ilustrowany katalog, który można nabyć w kasach muzeum. Na wystawę zapraszamy do 28 lutego 2017 roku do naszego gmachu przy ul. W. Korfantego 34 w Bytomiu.

Serdecznie dziękujemy za udział w wernisażu. Dziękujemy za obecność prof. Tadeuszowi Borucie, ks. dr. Leszkowi Makówce, sponsorom i patronom wystawy oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w jej powstanie. Do zobaczenia znowu.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, którą przygotował Witalis Szołtys.